W Krainie Wygasłych Wulkanów na Pogórzu Kaczawskim malowniczo położona jest wieś Wojcieszyn. Tutaj, w 1999 roku, znaleźliśmy swoje miejsce.
Wieś leży w powiecie złotoryjskim w dolinie złotonośnej Skory. To region ciekawy pod wieloma względami, położony pomiędzy trzema wygasłymi wulkanami. W odległości kilkunastu kilometrów są pola agatowe, rzeki, w których do dzisiaj wypłukuje się rodzime złoto i malownicza Dolina Bobru. Niedaleko jest Chełmski Park Krajobrazowy ze wspaniałymi trasami rowerowymi. Świadkami historii Dolnego Śląska są liczne zamki i pałace, często niestety w ruinie.
Od nas wszędzie jest blisko. Karkonosze widać jak na dłoni. Jeszcze bliżej są Góry Izerskie z koleją gondolową w Świeradowie.
Można robić jednodniowe wypady do Niemiec i Czech. Do Legnicy jest 30 km, do Wrocławia 100, a do Zgorzelca 76 km. To kraina, która zafascynuje każdego miłośnika historii, przygody i tajemnic.  Do odkrycia pozostało jeszcze wiele miejsc. W zakładce “Region” prezentujemy propozycje wycieczek.

Dom ma ponad 200 lat. Świadczy o tym data 1807, w trzech miejscach wykuta w piaskowcu. Historia wsi Wojcieszyn sięga XIII wieku, kiedy jako Alberti Villa pojawia się w dokumencie z 1268 roku. Aby zachować tę piękną nazwę, tak właśnie nazwaliśmy nasz dom. To miejsce z niezwykłym klimatem.
„Alberti Villa”, to typowe gospodarstwo agroturystyczne. Dysponujemy czterema pokojami gościnnymi z łazienkami. Do dyspozycji gości jest Sala Kominkowa i Słoneczny Taras. Mamy trzy konie, dwie kozy, dwa psy i kilka kotów.